Otrokovické letní slavnosti letos ponovu!

Otrokovické letní slavnosti letos ponovu!

Akce

XI. ročník Otrokovických letních slavností se letos uskuteční o víkendu 15. a 16. července. Jeho program nabídne koncerty skupin Jelen, Buty, muzikanta Xindla X, kapel Premier, Září, Bon Jovi Tribute Prague, Joe Cocker Forever, Kašpárek v rohlíku nebo Šufunky Gang a dalších. Zahrají také soubory dechové hudby a cimbálové muziky, děti se mohou těšit na bohatý zábavní program, připraveny jsou i jízdy autovláčkem, plavby lodí po řece Moravě a lety vrtulníkem nad městem. Součástí akce bude také gastrofestival s podtitulem „Cesta kolem světa“, I. ročník beachvolejbalového turnaje dvojic nebo přehlídka leteckých modelů. Brána Rekreační oblasti Štěrkoviště se po oba dny otevře už v 9:30.

Letos poprvé bude festival částečně zpoplatněný, týká se to ale pouze jeho hlavního programu na březích nádrže Štěrkoviště, která prošla další etapou revitalizace. „Lidé mají už od února možnost kupovat zvýhodněné vstupenky v předprodeji na internetu, jejich prodej skončí v pátek 14. července,“ upřesnil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické Besedy, která městské slavnosti pořádá. Vstupenky se budou dát zakoupit i na místě, a to za 350 Kč na sobotu, za 250 Kč na neděli a za dvoudenní vstupné lidé zaplatí 500 korun. K dispozici jsou i výhodné rodinné vstupenky, děti od 7 do 15 let a senioři 65+ mohou využít 50% slevy, děti mladší 7 let mají vstup zdarma. „Vstupné je možné na pokladně u koupaliště uhradit i kartou, uvnitř areálu budou platební karty přijímat jen někteří stánkaři, hotovost všichni“, vysvětlil Filip Pastuszek.

Ve festivalovém areálu na Štěrkovišti se také bude odehrávat gurmánský gastrofestival. Ten letošní bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. V nabídce bude mj. deset druhů hamburgerů, italské pizzatini, vepřová kolena, špek, sýry a další tyrolské speciality, guláše, mexické lahůdky, pokrmy z klokaního, zebřího nebo krokodýlího masa, makrely, žabí stehýnka a pochoutky ze šneků nebo hmyzí speciality. K dostání bude i široký výběr dezertů, zmrzliny, kávy nebo čerstvé ovoce a ořechy dovezené z Afriky a Asie. Exkluzivním prodejcem vína a Frizzante v areálu bude rodinné vinařství Jakubík ze Zlechova.

Podle dramaturgyně Otrokovické Besedy Aleny Velecké se Otrokovické letní slavnosti uskuteční i na dalších tradičních místech, a to na návsi v Kvítkovicích, na modelářském letišti Bělov a letos poprvé také v přístavišti Baťova kanálu. Na tato místa bude vstup bezplatný. Další informace o festivalu naleznete na webových stránkách nebo FB profilu Otrokovické Besedy.

Autor: Zdenek Čík
Zpět na seznam

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.