Sport a volný čas

Sport a volný čas

Sportovní aktivity mají v Otrokovicích zelenou! Návštěvníkům města je k dispozici řada moderních a upravených sportovišť včetně několika fotbalových hřišť, tenisových kurtů, hal pro squash, bowling, kuželky, stejně jako in-line dráhy, koupaliště nebo muzea automobilů a motocyklů.

 

REKREAČNÍ OBLAST ŠTĚRKOVIŠTĚ - tř. Tomáše Bati
„Štěrkáč“ v severní části města zahrnuje umělou vodní nádrž, která vznikla těžbou štěrku ve 30. až 60. letech minulého století. Hloubka nádrže je až 12 m, rozloha 13 ha. Součástí areálu je rozlehlá a dobře udržovaná travnatá pláž s upravenými vstupy do vody. Čekají zde na Vás dvě dětská brouzdaliště se skluzavkami pro menší děti. Těm větším a dospělým slouží tobogán v délce přes 52 m s dojezdovým bazénem. V areálu je možnost dalšího sportovního vyžití – plážový volejbal, nohejbal, minigolf, stolní tenis, kuželky nebo streetball, stejně jako možnost rybolovu. Nechybí půjčovny lodiček, šlapadel, paddleboardů nebo sportovních potřeb, k dispozici je několik restaurací. Kvalita a čistota vody na Štěrkovišti celoročně dosahuje nadstandardních parametrů.

SPORTOVNÍ AREÁL BAŤOV - Erbenova 1891
Plně vybavený moderní areál disponuje kvalitním zázemím pro sport, relax i zábavu. Návštěvníkům slouží tři hrací plochy - travnaté hřiště, hřiště s umělým povrchem a multifunkční hřiště pro různé druhy sportů - tenis, volejbal, basketbal, házenou, nohejbal ad. Vstup na venkovní plochy i zapůjčení základního sportovního vybavení (např. míčů nebo sítí) je zdarma.
Přilehlý objekt nabízí sportovní zázemí, stejně jako možnost odpočinku ve wellness centru. Najdete zde finskou saunu, dvě masážní vířivky, šest hydromasážních van i služby zkušených masérů.
Doporučujeme využít rezervačního systému (zde), díky kterému zjistíte obsazenost sportovišť i wellness centra. Na požadovanou hodinu si tak můžete zamluvit vybranou aktivitu.

SPORTOVNÍ AREÁL TRÁVNÍKY - Lidická 269
Moderní sportovní areál tvoří mj. fotbalové hřiště s umělým travnatým povrchem, tři tenisové kurty, házenkářské a volejbalové hřiště, ale také kvalitní in-line dráha. Tento uzavřený bruslařský ovál o celkové délce 411 m je vhodný jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i pro trénink rychlobruslařů. Oplocený areál disponuje umělým osvětlením, sportovat se tedy dá i ve večerních hodinách.

FREE-TIME ZÓNA TRÁVNÍKY - ul. Lidická
SKATEPARK
– První sportoviště pro skateboardisty, jezdce BMX, inlajnisty, jezdce na koloběžkách, horských kolech ad. v Otrokovicích. Vstup do areálu o rozloze téměř 1 100 metrů čtverečních, který patří mezi nejmodernější v Česku, je pro děti i dospělé zdarma. PUMPTRACK – Nová sportovní asfaltová dráha o délce 283 metrů s povrchovými překážkami a klopenými zatáčkami ve volném prostoru. Pumptrack je unikátní typ dráhy s vyznačenou trasou optimální jízdy, který místo šlapání využívá jako hnací sílu „pumpování“. Je ideální pro nácvik rovnováhy a získání dalších dovedností na kole, koloběžce, skateboardu či bruslích. PARKOUROVÉ HŘIŠTĚ a SLACKLINE ZÓNA – Hřiště pro parkour je vybaveno dvanácti cvičebnými prvky a překážkami s kvalitní dopadovou plochou. Nechybí oblíbené hrazdy, zdi, balanční trubky, taburet, kůly ani trámy. Slackline dráha je sestavou různě dlouhých, širokých a výškově položených popruhů připevněných na sloupy s obtížností od začátečníků po pokročilé.

MĚSTSKÉ KOUPALIŠTĚ BAŤOV - Mánesova 1629
Nově zrekonstruované koupaliště je situováno do krásného přírodního prostředí Baťova. Celková plocha areálu tvořená bazény a travnatými plážemi čítá 7 ha. Voda ve velkém bazénu i brouzdališti je vyhřívaná na příjemných 27 stupňů. Koupaliště, založené roku 1938 firmou Baťa, nabízí i další sportovní možnosti - hřiště na volejbal, nohejbal, také kuželky nebo ping-pong. Pro děti je k dispozici pískoviště s atrakcemi, skluzavkou, prolézačkami a houpačkami. Areál disponuje bohatou nabídkou stravovacích služeb i dostatečnou kapacitou parkovacích míst. Dominantou koupaliště byla donedávna unikátní a funkční skluzavka od architekta Vladimíra Karfíka, připomínající střevíček. Při slavnostním otevření bazénu si ji vyzkoušel i sám Jan Antonín Baťa. Při rekonstrukci areálu v r. 2022 byla skluzavka přesunuta o kousek vedle a nahrazena novou atrakcí.

MUZEUM HARLEY-DAVIDSON - Dr. E. Beneše 512
Muzeum se stálou výstavou modelů motocyklů Harley-Davidson a dalších exponátů z historie motorismu Ameriky – největší sbírka ve střední Evropě! V muzeu naleznete nejen motocykly, ale i stroje se zvláštním určením této legendy – sněžné skútry, golfové vozíky i člun. Také sto let staré stroje s vertikálně uloženými motory, závodní typy harlejů, s nimiž jezdci vyhrávali soutěže nebo klasická jízdní kola s dekorativními nádržemi.
Při zhruba dvouhodinové návštěvě Vás čeká i ukázka tradiční dílny z 30. let, sbírky firmou vydávaných dobových časopisů, motorkářského oblečení nebo historických benzinových stojanů. Součástí muzea jsou restaurace, pivovar a penzion. Provozní dobu muzea zjistíte zde.

MĚSTSKÁ GALERIE - nám. 3. května 1342
Městská galerie sídlí v rohové části budovy č. 2 Městského úřadu Otrokovice. Kulturní stánek v moderně vybavených prostorách provozovaných Otrokovickou Besedou poskytuje zázemí pro umění a historii, přednášky a besedy. O atraktivní náplň se dělí tři občanská sdružení – Rozumění, sdružující výtvarníky, Fotoklub Beseda Otrokovice a Klub přátel historie města Otrokovice. Vstup na akce v Městské galerii je zdarma.

LANÁČEK - Mánesova 1916
Dětské lanové centrum najdete hned vedle městského koupaliště na Baťově. Areál Lanáčku je určen dětem ve věku od 3 do 11 let. Čeká na ně 15 překážek, např. pavoučí síť, netopýří most či opičí dráha, a svoji cestu mohou ukončit na skluzavce nebo na oblíbené lanovce. Děti jsou po celou dobu jištěny záchrannými sítěmi. Nabízí také další atrakce, mj. šlapací autíčka, trampolíny, průlezky, houpačky, pískoviště s hopsinkami, vodní postel nebo ping-pong. Bufet a parkoviště jsou součástí areálu.

DĚTSKÉ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - ul. Lidická
Na dopravním hřišti při Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice si děti mohou vyzkoušet jízdu podle dopravních značek, na kruhovém objezdu, světelnou křižovatku, cyklostezku a mnoho dalšího. Podmínkou vstupu je vlastní dopravní prostředek! Provozní dobu areálu zjistíte zde.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.