Sezóna na Štěrkovišti oficiálně zahájena

Sezóna na Štěrkovišti oficiálně zahájena

Akce


Letní sezóna v Rekreační oblasti Štěrkoviště byla jako každý rok oficiálně zahájena se začátkem prázdnin. Letos se tak stalo v pátek 28. června. Na návštěvníky čeká čistá voda, upravené pláže, dřevěná odpočinková i plovoucí mola, několik hřišť i pestrá nabídka občerstvení.

Před sezónou probíhala pravidelná údržba zeleně i pláží. „Kromě sekání trávy a odborného prořezu stromů jsme se soustředili na dřevěná mola, která jsme opatřili ochranným nátěrem. Novinkou, kterou uvítají zejména menší děti, je dosypání písku na plážích i v místech, kde dříve byly pouze kamínky. Opravili jsme také dojezdový bazének u tobogánu a v dětských brouzdalištích instalovali chrliče vody. Ve spolupráci s provozovatelem loni otevřeného nového občerstvení byly instalovány dvě mobilní převlékárny, které doplnily dvě stávající,“ vyjmenoval novinky Tomáš Morys, jednatel městské společnosti TEHOS, která je správcem ROŠ. Atraktivitu areálu zvyšuje také rozlehlé dětské hřiště, stolní tenis, i prostor pro streetball, plážový volejbal nebo minigolf. K dispozici je také půjčovna paddleboardů a šlapadel.

Štěrkoviště láká čím dál více návštěvníků. V loňském roce se vybíralo vstupné v 45 dnech a během těchto dní provozu navštívilo areál přes 32 tisíc lidí. Proto je třeba v maximální možné míře využívat dopravu po vlastní ose nebo autobusy a v případě jízdy autem dbát na správné parkování. „S ohledem na omezené kapacity pro parkování návštěvníkům doporučujeme pro cestu na Štěrkoviště využít služeb MHD. Cyklisté mohou využít cyklostezku, která vede až k vodní ploše. Pokud někdo přesto přijede vozidlem, parkovací místa jsou k dispozici na severní straně podél silnice III. třídy. Omezeně také z východní strany vodní plochy za plážovým volejbalem, ze západní strany pak u točny autobusů. Lidé mohou využít také okolí Střední průmyslové školy a přilehlé sportovní haly nebo blízkého parkoviště u atletického stadionu,“ upřesnil Morys.

Ceník vstupného do Rekreační oblasti Štěrkoviště pro sezónu 2024 (denně od 9:00 do 17:30):

Celodenní vstupné (dospělí) .............................. 60 Kč
Celodenní vstupné (děti 6-15 let, ZTP, senioři 65+ let) .............................. 40 Kč
Děti 0-5,99 let .............................. zdarma
Odpolední vstupné od 16:00 (dospělí) .............................. 40 Kč
Odpolední vstupné od 16:00 (děti 6-15 let) .............................. 20 Kč

 

Autor: Lenka Vaculová / Zdenek Čík
Zpět na seznam

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.